עוד מהבלוג

פוסטים מומלצים

It seems we can't find what you're looking for.

טרה נובה

יום ביקור
בדרך לעוד יום של משקים עצרתי אצל אילן מטלון, משק טרה נובה.
משק בוטיק מיוחד במינו
זה התחיל ברפת וחברות טובה בין ארבע אוהבי אדמה.
לאחר זמן מה בנו יקב בוטיק קטן שמייצר כ-10000 בקבוקים מדי שנה, בעיקר קברנה סבניון, מרלו ושירז, שנה הבאה יהיה גם קריניאן.
הפרט המעניין שאביו של עושה היין גיל שרון, עלה ברגל מסוריה וחצה בצעדיו את הגבול, בדיוק באזור תל פארס איפה שכרמי היין נטעו כיום.
היין נעשה בלי פשרות ונמכר בימים טובים במסעדות הכי טובות בישראל.
גם שמן זית החבורה הזאת עושה, שמן זית מזניי ארבקינה וקורינייקי נעשה לפי הכללים הכי מחמירים, השמן נשמר במכלי נירוסטה אטומים לאור ואוויר וזה כדי לשמור על טעמי אדמה עזים. אילן חבר הפנל טועמי השמן זית של ישראל. הפנל נועד כדי לשמור על רמה גבוה של שמן זית פה בארץ, מי שמבין יודע שבשביל לעשות שמן זית טוב יש לעמוד בתנאים מחמירים, מהמסיק ועד האחסון. כן יש שיגידו שזה התעסקות מיותרת אני אומר שמי שיטעם יבין, זה לא עוד שמן זית רגיל.
שמן זית ויין הם אחים, שניהם משבעת המינים. שאת הענב מסיימים לבצור מתחילים את הזית למסוק. וכאשר משק אחד מחליט להתמקצע בזוג מינים אפשר להבין שמדובר בדרך חיים.
4 חקלאים, 4 משפחות שמחזיקות את המשק, ביחד עם רפת חלב ועוד 6 דונם של פירות יער מיוחדים במינם, פטל בצבעים שונים, אוכמניות ותותים נדירים.
כל דבר בצבע ובטעם מיוחד
אני רוצה רק לטייל בין השיחים, ללקט את הפירות ולהנות בטיולים קולינרים בין משקים חקלאים שמייצרים כאלה דברים, לגלות פינות חמד כמו זאת של משק טרה נובה, נוף ישראל, כנרת מלאה, חקלאות מקומית והרבה אמונה.

 

כתיבת תגובה

מחכים לכם בסיורים ובשמחות ובמשקים החקלאיים הטובים בישראל.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן